One Radical Planet

🔒
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Patlayan Borulara 35 Milyon TL

By admin — May 17th 2020 at 11:04
Yenidüzen’in haberine göre; Türkiye’den Kıbrıs’a gelen Su Temin Projesi’nde patlayan boruların giderilmesi için 35 Milyon TL kaynak gerektiği ve ülkenin susuz kaldığı Türkiye basınına yansıdı. Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Onurlu Mücadele Tarihimiz – 1 Mayıs 1958

By admin — May 1st 2020 at 11:35
Ankara Değil Lefkoşa.org olarak, mücadele tarihimizdeki onurlu kişi ve olayları hatırlatmak ve genç devrimcilerle buluşturmanın, yalnızca tarih bilgisi olarak değil, bugün devraldığımız mücadelenin geçmişle bağı, hangi Devam »
✇ Yeni Kıbrıs Partisi

Belediyenin devlet ve kurumlardan 10 milyon TL civarında alacağı var – Murat Kanatlı

By YKP — February 27th 2020 at 16:53
Geçen günkü Lefkoşa Belediye Meclisinde 48 ay vadeli 10 milyon TL borçlanılması için bankalardan alınan tekliflerin Borç Komitesine gönderilmesine karar verildi. Kararın detayını yazayım… Bundan bir süre önce TC kaynaklı olarak Lefkoşa Açık Pazar yerinin ilk etabı tamamlanmıştı. Üstünün kapatılması ve idari binan tamamlanması için de yine TC’den kaynak aktarılacağı öngörülmüştü ancak bu kaynak 2 […]
✇ Ankara Değil Lefkoşa

TC Cumhurbaşkanı Danışmanı Bulut: “KKTC Toprakları Türkiye’nin Deniz Aşırı Bir Vilayetidir”(Video Haber)

By admin — February 13th 2020 at 12:01
TC’nin kktc’yi ilhakı gündemde değildir diyenlere TC Cumhurbaşkanı Danışmanı Yiğit Bulut devletin kanalı TRT’den cevap veriyor.
✇ Ankara Değil Lefkoşa

İşgalci TC Egemenleri Kıbrıslı Türk Halkının Bağımsızlık Talebini Hazmedemiyor: “Saygısız”, “Utanmaz Adam”

By admin — February 12th 2020 at 16:44
Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Kıbrıslı Türk halkının bağımsızlık istencini dile getirmesinin ardından TC’deki siyasi yapılardan hadsizce saldırılar devam ediyor. AKP, MHP, CHP, İYİ Parti, BBP’nin yetkililerinden sonra Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

TC Egemenleri Fiili İşgali İlhaka Dönüştürme Emellerini Her Fırsatta Dile Getiriyor: Bahçeli Alt-Üst İlişkisi İstmeyen Akıncı’yı Hadsizce İstifaya Davet Etti

By admin — February 8th 2020 at 14:15
Faşist AKP İktidarı’ndan hesap soracağım noktasından onun koltuk değneği haline gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Kıbrıslı Türk halkı bağımsız olacaktır”, “Türkiye’ye ilhak korkunç bir Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Baraka ve Bağımsızlık Yolu’ndan “Petrol Uğruna Ülkene Kıyma” Çağrısı Yapıldı.

By Sersan — September 28th 2019 at 13:19
Baraka ve Bağımsızlık Yolu’ndan “Petrol Uğruna Ülkene Kıyma” Çağrısı Yapldı  Baraka Kültür Merkezi ve Bağımsızlık Yolu, bugün bir basın açıklaması yaparak ülkemiz çevresinde petrol ve Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Baraka Bağımsız Kıbrıs İçin Sokağa Çağrı Yaptı

By admin — July 19th 2019 at 09:19
Baraka yaptığı açıklama ile Bağımsız Kıbrıs için sokağa çağrı yaptı. Açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizdeki tüm işgallere karşı çıkmak, TC’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

TC’nin kktc Elçisi İşsiz Kaldı

By admin — July 11th 2019 at 13:51
TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı  “Kıbrıs İşlerinin Koordinasyonu” genelgesinin ardından, kktc ile ilgili koordinasyon işlerini yürütmek üzere TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın görevlendirilmesi üzerine TC’nin kktc elçisinin Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Akıncı ve Anastasiadis’ten Olumlu Adımlar

By admin — February 27th 2019 at 07:59
Mustafa Akıncı, Nikos Anastasiadis ile dün sabah yaptıkları görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, olumlu adımlar olarak değerlendirilebilecek, güven yaratıcı önlemlerle ilgili daha önceden varılan mutabakatların yaşama geçirilmesi Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Khora’da İndirim

By admin — February 6th 2019 at 14:44
Khora Yayınları, her ayın fırsatı olarak belirlenen 3 kitaptan oluşan bir seti ve ayın kitabı olarak seçilen bir kitabı %50 indirimle satışa sunuyor. Şubat ayı Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

AKP’li Bakan kktc’yi ‘Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ Yaptı, Kıbrıslı Türk ‘Yetkililer’ Dinledi

By admin — December 26th 2018 at 20:33
Bugün gerçekleşen kktc sulama iletim tünelinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada TC Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kktc’yi ısrarla “Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti” diye adlandırırken, başta kktc Tarım Devam »

💾

✇ Ankara Değil Lefkoşa

Hükümet Yabancı Siyasal Partilerin Ülkedeki Yasal Statüleri İçin Çalışma Yapacaktı: Sonuç Sıfır!

By admin — December 26th 2018 at 14:29
Özellikle T.C’deki AKP iktidarı döneminde kktc’de yabancı partilerin yapılaşma faaliyetlerinin sıklaştığı görülmekte. Türkiye’de faaliyet yürüten bazı partiler gerek temsilcilik binaları  gerekse de kktc/Kıbrıs  eklentili isimlerle sosyal Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Zorlu Töre ve Ersin Tatar kktc AKP Teşkilatının Toplantısına Katıldı: UBP’de Yalakalık Bitmiyor!

By admin — December 25th 2018 at 21:11
Geçtiğimiz günlerde AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın  UBP’ye yaptığı  ziyaret sonrasında UBP Genel Sekreteri  Hasan Taçoy’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür etmesinin ardından UBP Genel Başkanı Ersin Tatar Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

AKP’ye Yalakalıkta Sınır Yok: UBP’den, AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’na Teşekkürlük İlgi

By admin — December 22nd 2018 at 09:36
AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın, UBP Genel Merkezi’ni ziyaretine ilişkin yaptığı paylaşım ülkemizdeki siyasilerin AKP’ye yalakalıkta birbiriyle yarıştığını adeta belgeliyor. AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabındaki Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Eğitimin Gelişmesi, TC ile Kaynaşmaya Feda Olsun: Hükümet, Eğitimin Geliştirilmesi Kalemini Çanakkale Kampı İçin Harcıyor

By admin — December 21st 2018 at 12:49
Bakanlar Kurulu 17 Aralık 2018 tarihinde aldığı bir kararla, “Eğitim ve Öğretim Hizmetlerinin Geliştirilmesi ve Katkı Projesi” için ayrılmış olan 380,000 TL’yi, Çanakkale Gençlik Kampı Devam »

💾

✇ Ankara Değil Lefkoşa

Gericiler Hediye Dükkanı Gibi: Yardım Edilmiş Yoksullar İstiyorlar

By admin — November 30th 2018 at 09:11
ADL Özel Türkiye’de devam eden  gerici AKP iktidarı süresince ülkemizde daha örgütlü hale gelen gerici örgütler, sadaka kültürü üzerinden kitlelerle temas kurma arayışına devam ediyor. Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Bağımsızlık Yolu: “Derinya ve Aplıç Yetmez, Tüm Kıbrıs’ı İstiyoruz”

By admin — November 12th 2018 at 15:52
Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Aplıç ve Derinya kapılarının açılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle: “Bugün Aplıç ve Derinya bölgelerinde karşılıklı geçiş için yeni Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Barışa İki Adım Yaklaştık

By admin — November 12th 2018 at 12:49
Mağusa’da Derinya ve Lefke’de Aplıç geçiş noktaları bugün saat 12 itibari ile adanın iki yarısı arasında geçişlere açıldı. Geçiş noktalarının açılması ile birlikte ada halklarının Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Mağusa’da Yarın “Kıbrıs Sorununun Neresindeyiz?” Paneli

By admin — November 11th 2018 at 19:45
Derinya ve Aplıç kapılarının açılması için verilen tarih olan 12 Kasım Pazartesi saat 19.30’da, sıcağı sıcağına süreci değerlendirmek ve Kıbrıs sorununun “neresinde” olduğumuz sorusunun cevabını Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Bağımsızlık Yolu, Afrika’ya Açılan Karikatür Davasıyla İlgili Açıklama Yaptı

By admin — October 24th 2018 at 09:48
Bağımsızlık Yolu, Afrika Gazetesi’ne açılan karikatür davasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kktc’de uygulanan hukuk sistemi gereği kamu adına ve kamu tarafından hareket etmekle görevli olan Başsavcılığın, bu Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Sennaroğlu, Afrika Olaylarından Hapis Yatan Faşisti Protokole Oturttu

By admin — October 14th 2018 at 20:15
“Eko-Gün” üzerinden karşı karşıya kaldığı boykot tavrı karşısında halkı “şiddet olayları olacağını bilseydim eylemlere destek vermezdim” diye kandırmaya çalışan Ahmet Sennaroğlu, 22 Ocak olayları sonrası Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Elektriğe Yüzde 18’lik Yeni Zam Kapıda

By admin — October 6th 2018 at 17:49
Kumarhanelerin elektriği indirimli tükettiği ülkemizde, halka yönelik okkalı bir zam daha planlandığı öğrenildi. Genç TV’de Ali Kişmir’in konuğu olan El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, hükümetin Pazartesi’ne Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Faşistler 4 Bin TL İle Yırttı

By admin — September 25th 2018 at 10:28
22 Ocak’ta ifade özgürlüğüne yönelik saldırılar sırasında Meclis’in damına çıkarak bayrak sallayan iki faşist hakkındaki karar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde okundu. Faşistler devletin tepesine çıktıkları Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Afrika’ya ve Meclise Saldıran Faşistleri Oy Birliğiyle Tahliye Ettiler

By Güneyin Deyzesi — September 18th 2018 at 10:50
22 Ocak 2018 tarihindeki Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi olaylarında hüküm giyen faşistlerin tahliyesi oy birliği ile gerçekleşti. İçişleri Bakanlığı, Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Büyükelçi Kanbay’dan Halkımıza Yeni Mesaj: “Aklınızı Başınıza Toplayın”

By admin — August 31st 2018 at 13:25
Son olarak “kktc vatandaşlarını tutuklayıp Türkiye’de yargılayamadığı” yönündeki sızlanmalarıyla kamuoyunda gündem olan TC’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, bu kez de ekonomik krize ilişkin açıklama yaparak Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

Örgütler ‘Bağımsız Kıbrıs’ İçin Yürüdü

By admin — August 14th 2018 at 20:36
Bağımsız Kıbrıs eylemi 6. kez Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Bağımsızlık Yolu ve Baraka Kültür Merkezi’nin düzenlediği yürüyüşte, Dereboyu’ da pronto çemberi olarak bilinen bölgede toplanılarak TC Elçiliği Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

İçişleri Bakanlığı Soruya Soruyla Yanıt Verdi: “Bu Bilgi İle Ne Yapacaksınız?”

By V for Vend — July 26th 2018 at 11:57
İçişleri Bakanlığı, Bağımsızlık Yolu’nun  22 Ocak’ta Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne saldırıp hapis cezası alan kişilerin şartlı tahliye edilmelerine ilişkin Bilgi Edinme Yasası uyarınca  sorduğu Devam »
✇ Ankara Değil Lefkoşa

DAÜ’de AKP Milletvekilini Protesto Eden Öğrenciler 2 Yıldır Yargılanıyor

By V for Vend — June 9th 2018 at 13:54
2 yıl önce Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde konuşma yapan AKP Milletvekili Hamza Dağ’ı pankart açarak protesto eden öğrenciler yargılanmaya devam ediyor. AKP milletvekilinin konuşması sırasında Devam »
❌