One Radical Planet

🔒
❌ About FreshRSS
There are new available articles, click to refresh the page.
Before yesterdayAnkara Değil Lefkoşa

Patlayan Borulara 35 Milyon TL

By admin
Yenidüzen’in haberine göre; Türkiye’den Kıbrıs’a gelen Su Temin Projesi’nde patlayan boruların giderilmesi için 35 Milyon TL kaynak gerektiği ve ülkenin susuz kaldığı Türkiye basınına yansıdı. Devam »

Onurlu Mücadele Tarihimiz – 1 Mayıs 1958

By admin
Ankara Değil Lefkoşa.org olarak, mücadele tarihimizdeki onurlu kişi ve olayları hatırlatmak ve genç devrimcilerle buluşturmanın, yalnızca tarih bilgisi olarak değil, bugün devraldığımız mücadelenin geçmişle bağı, hangi Devam »

TC Cumhurbaşkanı Danışmanı Bulut: “KKTC Toprakları Türkiye’nin Deniz Aşırı Bir Vilayetidir”(Video Haber)

By admin
TC’nin kktc’yi ilhakı gündemde değildir diyenlere TC Cumhurbaşkanı Danışmanı Yiğit Bulut devletin kanalı TRT’den cevap veriyor.

İşgalci TC Egemenleri Kıbrıslı Türk Halkının Bağımsızlık Talebini Hazmedemiyor: “Saygısız”, “Utanmaz Adam”

By admin
Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Kıbrıslı Türk halkının bağımsızlık istencini dile getirmesinin ardından TC’deki siyasi yapılardan hadsizce saldırılar devam ediyor. AKP, MHP, CHP, İYİ Parti, BBP’nin yetkililerinden sonra Devam »

TC Egemenleri Fiili İşgali İlhaka Dönüştürme Emellerini Her Fırsatta Dile Getiriyor: Bahçeli Alt-Üst İlişkisi İstmeyen Akıncı’yı Hadsizce İstifaya Davet Etti

By admin
Faşist AKP İktidarı’ndan hesap soracağım noktasından onun koltuk değneği haline gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Kıbrıslı Türk halkı bağımsız olacaktır”, “Türkiye’ye ilhak korkunç bir Devam »

Baraka ve Bağımsızlık Yolu’ndan “Petrol Uğruna Ülkene Kıyma” Çağrısı Yapıldı.

By Sersan
Baraka ve Bağımsızlık Yolu’ndan “Petrol Uğruna Ülkene Kıyma” Çağrısı Yapldı  Baraka Kültür Merkezi ve Bağımsızlık Yolu, bugün bir basın açıklaması yaparak ülkemiz çevresinde petrol ve Devam »

Baraka Bağımsız Kıbrıs İçin Sokağa Çağrı Yaptı

By admin
Baraka yaptığı açıklama ile Bağımsız Kıbrıs için sokağa çağrı yaptı. Açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizdeki tüm işgallere karşı çıkmak, TC’nin Kıbrıs’ın kuzeyinde Devam »

TC’nin kktc Elçisi İşsiz Kaldı

By admin
TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yayımladığı  “Kıbrıs İşlerinin Koordinasyonu” genelgesinin ardından, kktc ile ilgili koordinasyon işlerini yürütmek üzere TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın görevlendirilmesi üzerine TC’nin kktc elçisinin Devam »

Akıncı ve Anastasiadis’ten Olumlu Adımlar

By admin
Mustafa Akıncı, Nikos Anastasiadis ile dün sabah yaptıkları görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, olumlu adımlar olarak değerlendirilebilecek, güven yaratıcı önlemlerle ilgili daha önceden varılan mutabakatların yaşama geçirilmesi Devam »

Khora’da İndirim

By admin
Khora Yayınları, her ayın fırsatı olarak belirlenen 3 kitaptan oluşan bir seti ve ayın kitabı olarak seçilen bir kitabı %50 indirimle satışa sunuyor. Şubat ayı Devam »

AKP’li Bakan kktc’yi ‘Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ Yaptı, Kıbrıslı Türk ‘Yetkililer’ Dinledi

By admin
Bugün gerçekleşen kktc sulama iletim tünelinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada TC Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kktc’yi ısrarla “Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti” diye adlandırırken, başta kktc Tarım Devam »

💾

Hükümet Yabancı Siyasal Partilerin Ülkedeki Yasal Statüleri İçin Çalışma Yapacaktı: Sonuç Sıfır!

By admin
Özellikle T.C’deki AKP iktidarı döneminde kktc’de yabancı partilerin yapılaşma faaliyetlerinin sıklaştığı görülmekte. Türkiye’de faaliyet yürüten bazı partiler gerek temsilcilik binaları  gerekse de kktc/Kıbrıs  eklentili isimlerle sosyal Devam »

Zorlu Töre ve Ersin Tatar kktc AKP Teşkilatının Toplantısına Katıldı: UBP’de Yalakalık Bitmiyor!

By admin
Geçtiğimiz günlerde AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın  UBP’ye yaptığı  ziyaret sonrasında UBP Genel Sekreteri  Hasan Taçoy’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür etmesinin ardından UBP Genel Başkanı Ersin Tatar Devam »

AKP’ye Yalakalıkta Sınır Yok: UBP’den, AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’na Teşekkürlük İlgi

By admin
AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın, UBP Genel Merkezi’ni ziyaretine ilişkin yaptığı paylaşım ülkemizdeki siyasilerin AKP’ye yalakalıkta birbiriyle yarıştığını adeta belgeliyor. AKP Kıbrıs Gençlik Kolları’nın sosyal medya hesabındaki Devam »

Eğitimin Gelişmesi, TC ile Kaynaşmaya Feda Olsun: Hükümet, Eğitimin Geliştirilmesi Kalemini Çanakkale Kampı İçin Harcıyor

By admin
Bakanlar Kurulu 17 Aralık 2018 tarihinde aldığı bir kararla, “Eğitim ve Öğretim Hizmetlerinin Geliştirilmesi ve Katkı Projesi” için ayrılmış olan 380,000 TL’yi, Çanakkale Gençlik Kampı Devam »

💾

Gericiler Hediye Dükkanı Gibi: Yardım Edilmiş Yoksullar İstiyorlar

By admin
ADL Özel Türkiye’de devam eden  gerici AKP iktidarı süresince ülkemizde daha örgütlü hale gelen gerici örgütler, sadaka kültürü üzerinden kitlelerle temas kurma arayışına devam ediyor. Devam »

Bağımsızlık Yolu: “Derinya ve Aplıç Yetmez, Tüm Kıbrıs’ı İstiyoruz”

By admin
Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu, Aplıç ve Derinya kapılarının açılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle: “Bugün Aplıç ve Derinya bölgelerinde karşılıklı geçiş için yeni Devam »

Barışa İki Adım Yaklaştık

By admin
Mağusa’da Derinya ve Lefke’de Aplıç geçiş noktaları bugün saat 12 itibari ile adanın iki yarısı arasında geçişlere açıldı. Geçiş noktalarının açılması ile birlikte ada halklarının Devam »

Mağusa’da Yarın “Kıbrıs Sorununun Neresindeyiz?” Paneli

By admin
Derinya ve Aplıç kapılarının açılması için verilen tarih olan 12 Kasım Pazartesi saat 19.30’da, sıcağı sıcağına süreci değerlendirmek ve Kıbrıs sorununun “neresinde” olduğumuz sorusunun cevabını Devam »

Bağımsızlık Yolu, Afrika’ya Açılan Karikatür Davasıyla İlgili Açıklama Yaptı

By admin
Bağımsızlık Yolu, Afrika Gazetesi’ne açılan karikatür davasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kktc’de uygulanan hukuk sistemi gereği kamu adına ve kamu tarafından hareket etmekle görevli olan Başsavcılığın, bu Devam »

Sennaroğlu, Afrika Olaylarından Hapis Yatan Faşisti Protokole Oturttu

By admin
“Eko-Gün” üzerinden karşı karşıya kaldığı boykot tavrı karşısında halkı “şiddet olayları olacağını bilseydim eylemlere destek vermezdim” diye kandırmaya çalışan Ahmet Sennaroğlu, 22 Ocak olayları sonrası Devam »

Elektriğe Yüzde 18’lik Yeni Zam Kapıda

By admin
Kumarhanelerin elektriği indirimli tükettiği ülkemizde, halka yönelik okkalı bir zam daha planlandığı öğrenildi. Genç TV’de Ali Kişmir’in konuğu olan El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç, hükümetin Pazartesi’ne Devam »

Faşistler 4 Bin TL İle Yırttı

By admin
22 Ocak’ta ifade özgürlüğüne yönelik saldırılar sırasında Meclis’in damına çıkarak bayrak sallayan iki faşist hakkındaki karar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde okundu. Faşistler devletin tepesine çıktıkları Devam »

Afrika’ya ve Meclise Saldıran Faşistleri Oy Birliğiyle Tahliye Ettiler

By Güneyin Deyzesi
22 Ocak 2018 tarihindeki Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi olaylarında hüküm giyen faşistlerin tahliyesi oy birliği ile gerçekleşti. İçişleri Bakanlığı, Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne Devam »

Büyükelçi Kanbay’dan Halkımıza Yeni Mesaj: “Aklınızı Başınıza Toplayın”

By admin
Son olarak “kktc vatandaşlarını tutuklayıp Türkiye’de yargılayamadığı” yönündeki sızlanmalarıyla kamuoyunda gündem olan TC’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, bu kez de ekonomik krize ilişkin açıklama yaparak Devam »

Örgütler ‘Bağımsız Kıbrıs’ İçin Yürüdü

By admin
Bağımsız Kıbrıs eylemi 6. kez Lefkoşa’da gerçekleştirildi. Bağımsızlık Yolu ve Baraka Kültür Merkezi’nin düzenlediği yürüyüşte, Dereboyu’ da pronto çemberi olarak bilinen bölgede toplanılarak TC Elçiliği Devam »

İçişleri Bakanlığı Soruya Soruyla Yanıt Verdi: “Bu Bilgi İle Ne Yapacaksınız?”

By V for Vend
İçişleri Bakanlığı, Bağımsızlık Yolu’nun  22 Ocak’ta Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne saldırıp hapis cezası alan kişilerin şartlı tahliye edilmelerine ilişkin Bilgi Edinme Yasası uyarınca  sorduğu Devam »

DAÜ’de AKP Milletvekilini Protesto Eden Öğrenciler 2 Yıldır Yargılanıyor

By V for Vend
2 yıl önce Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde konuşma yapan AKP Milletvekili Hamza Dağ’ı pankart açarak protesto eden öğrenciler yargılanmaya devam ediyor. AKP milletvekilinin konuşması sırasında Devam »
❌